Делегація Тернопільського державного медичного університету імені І. Горбачевського у складі завідувача кафедри ортопедичної стоматології Петра Гасюка та доцента кафедри ортопедичної стоматології Андрія Демковича взяла участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Актуальные проблемы современной стоматологи», яка відбулася 17-18 листопада 2017 року на базі Самаркандського державного медичного інституту (м. Самарканд, Республіка Узбекистан). На цьому науковому форумі наші науковці представили доповіді на актуальну тематику.

Завідувача кафедри ортопедичної стоматології Петро Гасюк

18 листопада 2017 року на базі Самаркандської обласної стоматологічної поліклініки в рамках програми міжнародної академічної мобільності делегатами ТДМУ були прочитані лекції та проведено практичне заняття зі студентами 5 курсу стоматологічного факультету щодо впровадження нових фундаментальних механізмів лікування захворювань твердих тканин зубів та пародонта інноваційними методиками та визначення пріоритетних напрямків розвитку сучасної стоматології. За відгуками студентів, це була корисна зустріч, з якої вони отримали цікаву і важливу інформацію, а також мали змогу освоїти низку практичних навичок на майстер-класі.

Колектив стоматологічного факультету бере активну участь у науковому житті України

Вже стали традиційним щорічне проведення науково-практичних конференцій з актуальних питань стоматології «Інноваційні технології в стоматології», які проводяться у щорічно вересні.

23 вересня 2016 року відбулася VІІІ науково-практична конференція «Інноваційні технології в стоматології».

Мета конференції – обговорити актуальні питання діагностики, лікування та профілактики стоматологічних захворювань.

З вітальним словом до учасників конференції від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди звернувся проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ.

Він наголосив на тому, що за період становлення стоматологічного факультету досягнуто значних успіхів у науково-педагогічній роботі, зроблено великий обсяг робіт для покращення практичної підготовки студентів. Зокрема отримано ліцензію на стоматологічну практику, що дасть можливість викладачам кафедр виконувати лікувальне навантаження на власній клінічній базі. Важливим здобутком є розширення навчальних площ для кафедр стоматологічного факультету зі створенням двох фантомних класів для студентів-стоматологів. Це значно підвищує рівень їх практичної підготовки. Капітально відремонтовано стоматологічне відділення університетської клініки. Значна увага приділяється науково-дослідній роботі на кафедрі. Більшість викладачів стали кандидатами і докторами наук. Саме завдяки науково-практичним конференціям, які організовує стоматологічний факультет, молоді науковці мають змогу оприлюднити результати своїх досліджень, ознайомитися з науковими здобутками передових наукових стоматологічних шкіл України, взяти участь у дискусіях. На завершення Іван Миколайович побажав усім учасникам конференції плідної праці.

Під час двох пленарних засідань учасники конференції мали змогу заслухати та обговорити 27 усних і 1 стендову доповідь.

Завідувач кафедри ортопедичної стоматології Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького, професор Кордіяк А.Ю.

Слухачі з особливою зацікавленістю слухали доповіді, які стосувалися клінічних випадків з практики. Зокрема у своєму виступі завідувач кафедри ортопедичної стоматології Львівського національного медичного університету імені Д. Галицького, професор Кордіяк А.Ю. навів клінічний приклад системної реакції організму на імплантат, де домінували ознаки психологічних порушень.

Асистент кафедри дитячої стоматології ТДМУ Мартиць Ю.М. ознайомив із клінічною ситуацією, пов’язану із тяжкістю диференціальної діагностики патології скронево-нижньощелепного суглоба.

Асистент кафедри дитячої стоматології ТДМУ Мартиць Ю.М.

Молоді вчені Буковинського медичного університету оприлюднили результати дослідження патології тканин пародонта в умовах дисфункції щитовидної залози, сучасних методів діагностики і комплексного лікування хворих з проявами генералізованого катарального гінгівіту, хронічного генералізованого парадонтиту, альвеолітів.

Виступ студента стоматологічного факультету

Варто відмітити, що в роботі конференції взяли активну участь студенти–іноземці, зокрема N. W. Mashumba, Godbless Tigere, які під керівництвом асистента кафедри дитячої стоматології Сидлярук Н. І. дослідили вплив тютюнового диму на стан мікрофлори ротової порожнини та його роль у розвитку карієсу.

Виступ студента стоматологічного факультету